تبلیغات
کامپیوتر و اینترنت - شایع‌ترین حملات اینترنتی علیه كاربران ایرانی در ماه اكتبر ‪۲۰۰۷
 شایع‌ترین حملات اینترنتی علیه كاربران ایرانی در ماه اكتبر ‪۲۰۰۷ ... NEWS ,

طی ماه گذشته میلادی، تروژان‌ها و آگهی افزارها با تشكیل بیش از نیمی از كل بدافزارهای فعال، شایع‌ترین و مهمترین تهدید علیه امنیت رایانه‌ها معرفی شدند.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران، از ایرنا، panda securityبا انتشار گزارشی در خصوص وضعیت جهانی امنیت اطلاعات، شایع‌ترین بدافزارهای فعال در ماه گذشته میلادی را در اغلب كشورهای جهان و از جمله جمهوری اسلامی ایران معرفی كرد.
بر اساس این گزارش تروژان مشهور Downloader.MDWبا ایجاد  ۱۳درصد از كل آلودگی‌های رایانه‌ای در كشور عنوان مهمترین و شایع‌ترین كد مخرب رایانه‌ای در ایران را به خود اختصاص داده است. کامپیوتر و اینترنت
این تروژان كه در چند ماه اخیر مهمترین بدافزار ردیابی شده در سراسر جهان نیز بوده است عمدتا حتی علی رغم وجود نرم افزارهای امنیتی قادر است تبادل اطلاعاتی كاربر را از طریق اشغال بیش از حد پهنای باند با اختلال مواجه نموده و به شكل محسوسی از سرعت عملكرد سیستم بكاهد.
این تروژان با استفاده از فن‌آوری‌های پیشرفته خود را از دید بسیاری از برنامه‌های امنیتی مخفی نگاه می‌دارد و بهترین عامل انتشار آن، عدم ترمیم حفره‌های امنیتی موجود در سیستم‌های عامل و برنامه‌های كاربری است.
علاوه بر این عامل مهم دیگر در پراكندگی سریع Downloader.MDWضعیف شدن قدرت برنامه‌های حفاظتی توسط تاثیر سایر ویروس‌ها و بدافزارهای نفوذی در سیستم‌های رایانه‌ای می‌باشد.
تروژان QHost.FPنرم افزار مخرب دیگری است كه با ایجاد ده درصد از كل تهدیدهای امنیتی علیه كاربران ایرانی اینترنت، در رتبه دوم شایع‌ترین بدافزارهای ماه اكتبر قرار گرفته است.
این كد خطرناك كه در واقع گونه جدیدی از خانواده تروژان‌های QHost است حاصل یك تغییر جزیی در فایل سیستمی Hostsویندوز می‌باشد كه برای تبدیل آدرس‌های IPبه عناوین مرتبط آنها، قبل از سرویس‌های مهمی مانند WINSیا DNSتوسط سیستم عامل بررسی می‌شود.
عدم دسترسی كاربر به بسیاری از پایگاه‌ها و صفحات وب و نیز اختلال در فعالیت‌های امنیتی سیستم از مهمترین آثار تخریبی QHost.FPمحسوب می‌شود.

 نصب کنید البته با آپدیت  Mcafee برای مقابله با این تروجان آنتی ویروس مکافی


داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده توسط مهدی