تبلیغات
کامپیوتر و اینترنت - VCDCutter چیست؟
 VCDCutter چیست؟ ... نرم افزار ,
VCDCutter نرم افزاری است برای ویرایش و تبدیل فایل های ویدیویی. اگر قصد دارید قسمت هایی از یك فیلم را حذف كنید، صدای آن را جدا كنید یا یك موزیك جایگزین صدای متن فیلم كنید و....
VCDCutter انتخابی است مناسب برای كسانی كه می خواهند در كمترین زمان به سادگی هرچه تمام تر ویرایش های ساده ای را بر روی فایل های ویدیویی انجام دهند. کامپیوتر و اینترنت
امكان تبدیل فرمت یكی از امكانات دیگر این نرم افزار است.
البته توجه داشته باشید كه باید از VCDCutter رجیستر شده استفاده كنید زیرا در غیر این صورت تنها می توانید 7 ثانیه از فیلم را ویرایش كنید .
گرفتن عكس از فیلم
شما می توانید هر زمان كه بخواهید از صحنه های مورد نظر فیلم خود عكس بگیرید . برای این منظور كافی است بر روی آیكون دوربین عكاسی كلیك كنید و یا دكمه F4 بزنید. لازم به ذكر است كه عكس های گرفته شده در دایركتوری محل نصب برنامه ذخیره می شود كه البته می توانید آن را تغییر دهید برای این منظور در منوی view گزینه option را انتخاب كرده (و یا دكمه F3 ) را بزنید. و در setting آدرس دایركتوری مورد نظر خود را وارد كنید.
در صورتی كه می خواهید عكس گرفته شده را با پسوند jpg ذخیره كنید در option زبانه extract را باز كرده و گزینه save az jpg را انتخاب كنید. همچنین در صورتی كه گزینه extract 2*2 frames into one big frames را انتخاب كنید 4 عكس پشت سر هم به فاصله یك فریم از فیلم گرفته می شود كه در یك صفحه به صورت 2*2 نمایش داده می شود. امكان بریدن یك تكه كلیپ دلخواه از فیلم
برای این منظور ابتدا باید یك فایل ویدئویی را باز كنیم . حال باید ابتدا و انتهای كلیپی را كه قصد برش آن را داریم مشخص كنیم برای این منظور به ابتدای كلیپ دلخواه خود رفته clip mark in یا F5 را می زنیم. سپس در نقطه انتهایی كلیپ دلخواه خود clip mark out یا F6 را می زنیم. فاصله بین این دو مارك در نوار زمان نما علامت می خورد. حال باید add to clip list یا F6 را بزنیم در این صورت شما در clip list ، كلیپ خود را می بینید.
در صورتی كه قصد دارید تكه كلیپ دیگری را از فیلم بریده و به این كلیپ اضافه كنید بار دیگر به ابتدای كلیپ دوم رفته و به همان شكل بالا كلیپ دوم را نیز مارك زده و باز هم با add to clip list را می زنیم تا به لیست كلیپ های ما اضا فه شود
باز هم اگر بخواهید می توانید كلیپ دیگری را ببرید و در نهایت كلیپ های خود را به عنوان یك كلیپ واحد ذخیره كنید. برای این منظور make clip یا F8 را بزنید. كلیپ ساخته شده در دایركتوری مشخص شده كه در بالا توضیح داده شد ذخیره می شود.
جداسازی صدا از تصویر
برای جداسازی صدا از فایل های ویدئویی باید در منوی tools گزینه splite system stream to M1v,Mp3 را انتخاب كنید.
در قسمت Sourse MPG file name دایركتوری فایل ویدئویی مبدا و در Destination dir to save m1v, mp3 محل ذخیره فایل صوتی مقصد مشخص خواهد شد(mp3 مربوط به فایل های صوتی و m1v مربوط به فایل های تصویری) . حال باید بر روی splite now كلیك كیند. حال در دایركتور مشخص شده توسط شما یك فایل mpg كه فاقد صدا است و یك فایل mp3 ایجاد شده است.
تركیب فایل های صوتی و تصویری
از منوی tools گزینه Mplex M1v,Mp3 To System Stream را برگزینید. كادر زیر باز خواهد شد:
حال در كادر باز شده یك فایل ویدئویی كه پسوند آن باید حتما mpg باشد و یك فایل صوتی و در قسمت Destination محل ذخیره فایل مقصد مشخص شود. و سپس بر روی Mplex Now كلیك كنید.
تقسیم یك فایل ویدیویی به چند فایل كوچكتر
از منوی tools گزینه Divid mpeg to multy-small parts را انتخاب كنید.
پس از مشخص كردن فایلی كه می خواهید به قطعات كوچكتر تقسیم كنید،دایركتوری جهت فایل های تولیدی، تعداد قطعات، و نوع فایل نهایی بر روی Divid Now كلیك كنید.
تبدیل فرمت:
برای تبدیل فرمت فایل های ویدیویی گزینه VCD Convert را از منوی Tools انتخاب كنید
پس از مشخص كردن فایل ویدیویی مورد نظر ، دایركتوری مقصد و نوع فایل نهایی convert را بزنید
تبدیل به فرمت Mpg:
برای این منظور از منوی Tools گزینه 'file convert AVI => Mpeg را انتخاب كنید.
مشخص است كه باید فایل مبدا را مشخص كنید .همچنین باید محل ونام فایل مقصد را با پسوند mpg وارد كنید. و با انتخاب گزینه های دلخواه convert now را بزنید.
تبدیل به فرمت AVI
گزینه Converter Movie => AVI جهت تبدیل فرمت های DAT , MPG به AVI می باشد.
پس از مشخص كردن فایل مبدا و وارد كردن نام و پسوند فایل مقصد بر روی convrt كلیك كنید
پس از مشخص كردن ابعاد ، میزان فشردگی و نوع آن و... ok كنید.
داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده توسط مهدی