تبلیغات
کامپیوتر و اینترنت - اگه باور نمی کنید شما تحقیق کنید
 اگه باور نمی کنید شما تحقیق کنید ... وبلاگ نویسی ,

یكی از پدیده های جدید و تاثیر گذار در حیطه اینترنت، وبلاگ می باشد. در سالهای اخیر این پدیده انقلابی در اینترنت و فرهنگ استفاده از آن به وجود آورده است. دلیل این امر قابلیت هائی است كه در وبلاگ ها نهفته است.مهمترین قابلیت كه تفاوت عمده وبلاگ و سایت نیز به حساب می آید این است كه ایجاد یك وبلاگ احتیاج به تخصص و دانش خاصی ندارد و همین امر باعث شده است كه افراد زیادی به وبلاگ نویسی روی بیاورند. در میان این افراد می توان طیف بسیار گسترده ای از افراد را مشاهده كرد. از پزشك و پرستار گرفته تا روزنامه نگار و دانشجو. تفاوت دیگر، رایگان بودن ایجاد و استفاده از وبلاگ هاست كه این تفاوت نیز نقش بسیار مهمی در استقبال افراد و بخصوص جوانان از این پدیده دارد. در هر حال رشد این پدیده بخصوص در ایران نشانه ای میمون از یك رویكرد مثبت به علم و دانش و به اشتراك گذاشتن آن با دیگران است .

اما سوالی که در اینجا پیش می آید آیا سرویس دهنده های وبلاگ در ایران آنطور که باید و شاید می توانند رضایت خاطر کاربران خود را تامین کنند ...

آیا امکانات بیشتر  یک سرویس دهنده دلیل بر برتری آن سرویس دهنده نسبت به دیگر سرویس دهند ها هست . ..

این سوالات باعث شد تا من و دوستانم در دانشگاه  دست به این تحقیق بزنیم . .

بدین منظور با ارسال کامنت های و نامه ای مختلف به مدیران میهن بلاگ , بلاگفا و پرشین بلاگ و بلاگ اسکای و طرح سوالات مختلف در زمینه های  وبلاگ نویسی  .. سعی در برقرای ارتباط بین  مدیران  آنها داشتیم که نتایج بدست آمده به شرح زیر است :

**بلاگ اسکای به علت ارتقاء سرور خود هنوز دارای مشکلات ارتباطی می باشد و خیلی از کاربران این سایت هنوز سرگردان هستند. علی رغم تلاش ما نتوانستیم با مدیران بلاگ اسکای ارتباط برقرار کنیم .

** میهن بلاگ با  توجه به اینکه  من و دوستانم از کاربران  آن هستیم ولی علی رغم تلاش زیاد و تکرار سوالات با اسم های مختلف  مدیران میهن بلاگ هیچ  اقدامی برای پاسخگویی به سوالات ما نکردند .

** بلاگ فا هم که علی رغم تلاش ها فراوان من و دوستانم  موفق به تماس با مدیران آن نشدیم و خیلی مواقع در دسترسی به سایت بلاگفا و همچنین وبلاگهای آن دچار مشکل می شدیم .

** مدیران پارسی بلاگ جواب بعضی از سوالات ما رو در وبلاگ خودشان دادند ولی مشکلی که ما در وبلاگ های پارسی بلاگ دیدیم این است که صفحات آن خیلی کند لود می شود و کار کردن با قالب های آن جهت تغییر دادن قالب خیلی مشکل هست ..

**مدیران پرشین بلاگ بر خلاف سایرین تمام سولات ما را با اضافه کردن  ایدی ما به لیست مسنجر های خودشان دادند.

**نکته ای که در این بین توجه ما رو به خودش جلب کرد اقدام جدید  پرشین بلاگ در ایجاد وبلاگ ها گروهی و سپردن بخش قابل توجهی از کارهای پرشین بلاگ  به کاربران خود هستش .و همچنین سرعت لود صفحات وبلاگ ها و نظرات  فوق العاده زیاد هست..

امیدواریم در آینده تمام مدیران سرویس دهنده وبلاگ علاوه بر رفع نواقص سیستم های خود زمینه ای برای فعالیت کاربران فعال در  بخش مدیران گرو ه ها فراهم اورند و ارتباط متقابل و دو جانبه با کاربران خود داشته باشند .


داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده توسط مهدی